Olej lniany- gdzie kupić?

Gdzie kupić olej lniany? Olej lniany możemy kupić w sklepach internetowych, sklepach stacjonarnych, a kapsułki z olejem lnianym, będące suplementem diety kupimy w aptekach.
Na co zwrócić uwagę kupując olej lniany?

Kupując olej lniany powinniśmy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Ktoś mógłby zapytać „wiele aspektów? Przecież to tylko olej”, otóż nic bardziej mylnego. Na dobrej jakości olej lniany składa się wiele czynników, o które należy zadbać od samego początku procesu tłoczenia, przechowywania, wysyłki, określenia trafnej daty przydatności do spożycia. Olej lniany to doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które tracą swoje właściwości w zbyt wysokiej temperaturze, warto więc po 1 zwrócić uwagę na temperaturę tłoczenia oleju, która nie powinna przekraczać 40oC.

Po zakończeniu procesu tłoczenia olej lniany powinien być schłodzony do 10oC, rozlany do szklanych, ciemnych butelek, szczelnie zamknięty i przechowywany w lodówce w temperaturze od 4oC do 10oC. Data przydatności do spożycia oleju lnianego to 3 miesiące od daty wytłoczenia, pamiętajmy więc aby nie kupować na zapas! Uważajmy na promocje oleju lnianego, zawsze sprawdzajmy datę na opakowaniu! Zwróć uwagę na sposób i temperaturę przechowywania oleju w sklepie. Olej lniany wytworzony z najlepszych nasion, bez zawartości środków chemicznych, środków ochrony roślin, oprysków znajdziemy w prawdziwych olejarniach, uprawiających len na glebach najlepszej jakości, tłoczących olej przy użyciu najlepszego sprzętu, przez ludzi z ogromną wiedzą i miłością do swojej pracy.

Olej lniany w sklepie internetowym

Czy warto kupować olej lniany w sklepie internetowym? Zdecydowanie TAK! Po 1: JAKOŚĆ. Zamawiając olej lniany w sklepie internetowym masz gwarancję, że oleje są świeże, tłoczone na zamówienie klienta. Ponadto nasiona do produkcji oleju pochodzą z upraw własnych, więc jakość produktu jest na najwyższym poziomie. Po 2: SPOSÓB PRZECHOWYWANIA. Wszystkie oleje sprzedawane są w szklanych ciemnych butelkach, przechowywane w odpowiedniej dla oleju temperaturze. Podczas wysyłki pakowane są w torby termoizolacyjne, chroniące przed nagłą zmianą temperatury, co jest gwarantem zachowania właściwości oleju. Cena oleju lnianego w sklepie internetowym waha się od 7,50zł do 23zł, w zależności od pojemności.

Shopping Cart