Oleje roślinne jako naturalne witaminy na włosy

Oleje roślinne są naturalnym kosmetykiem na włosy, zawierającym szereg witamin. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór środków zwanych suplementami diety, są to kapsułki pełne witamin, mające zapewnić naszemu organizmowi równowagę pierwiastków i innych składników. Nie wszyscy są jednak ich zwolennikami, dlatego coraz częściej uciekamy się do naturalnych rozwiązań w pielęgnacji. Dobrym krokiem jest włączenie do rutyny pielęgnacyjnej olejów roślinnych. Stosując je np. na włosy możemy uzyskać spektakularne efekty, nakładane regularnie spowodują porost, odżywią kosmyki czy też nabłyszczą.

Witaminy na włosy

Suplementacja witaminami jest sprzymierzeńcem pięknej fryzury. Stosując zdrowe mieszanki, dostarczamy sobie ich całą listę. Olej z czarnuszki stosowany na skalp sprawi, że w niedługim czasie na głowie pojawi się burza „baby hair”. Dzięki zawartej w nim biotynie, witaminom: A, B1 i B2, PP, C oraz E zadziałamy nie tylko na cebulki włosów (wydłużenie fazy aktywnego wzrostu włosa) ale również zabezpieczymy je przed łamaniem i rozdwajaniem. W oleju z awokado znajdziemy z kolei wit. E oraz D, działają one wspomagająco wraz z karotenoidami – chronią włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Olej z pestek winogron również zawiera wiele składników odżywczych, są to witaminy A, D, E, K.

Niedobory witamin a wypadanie włosów

Niedobory witamin w organizmie mogą objawiać się na wiele sposobów. Niektóre braki powodują np. problemy ze snem, przesuszenie skóry. Są również charakterystyczne grupy witamin, które wysyłają nam znak ostrzegawczy w inny sposób – zaczynamy tracić włosy. Dziennie tracimy ich ok. 100, to nie powinno wzbudzać niepokoju. Witaminy A, E, B7, B2, B3, B5, B6 oraz B12 mają największy wpływ na stan włosów i stopień wypadania. Badania prowadzone w kierunku wypadania pokazują, że również niski poziom witaminy D może przyczyniać się do zwiększenia utraty włosów – kiedy jej poziom jest za niski mieszki włosowe przestają być stymulowane.

Shopping Cart