Olej lniany jako sposób na zdrowie i urodę

Czy olej lniany jest dobrym sposobem na nasze zdrowie i urodę? Olej lniany jest niesamowitym źródłem składników odżywczych. Nie musimy kupować wielu suplementów diety, żeby dostarczyć organizmowi drogocennych substancji. Wystarczy zajrzeć do kuchni, by znaleźć kosmetyk, odżywkę, lek, preparat witaminowy i serum przeciwzmarszczkowe w jednym.
Olej lniany na zdrowe serce

Olej lniany jest dobrym suplementem na zdrowe serce. Olej lniany jest ważnym elementem profilaktyki i leczenia chorób układu krążenia. W swoim składzie zawiera drogocenne składniki, które wzmacniają i niewidzialnie chronią nas od wewnątrz. Jednym z nich jest witamina E, znana głównie ze swoich właściwości pielęgnacyjnych, lecz w tym przypadku jej regularne stosowanie może znacznie ograniczyć odkładanie blaszek miażdżycowych. Drugi niesamowity składnik to wielonienasycone kwasy tłuszczowe, których organizm sam nie wytwarza, musimy więc dostarczyć je z posiłkami. Te kwasy tłuszczowe, a dokładniej omega-3, wpływają na sterowanie poziomem cholesterolu w organizmie, wzrasta dzięki nim poziom cholesterolu podtypu HDL2 (dobrego cholesterolu). Są one również budulcem błon komórkowych, biorą udział w reakcjach syntezy substancji biologicznie czynnych, które regulują pracę najważniejszych układów w organizmie: ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, sercowo-naczyniowego oraz wpływają na ciśnienie krwi.

Olej lniany dla naszej urody

Olej z nasion lnu jest zbawienny dla naszej urody. Możemy zastosować wszechstronnie, w pielęgnacji sprawdzi się praktycznie do całego ciała. Wykonamy nim olejowanie włosów, zabezpieczymy końcówki przed zniszczeniem, wykorzystamy do wykonania wcierki na łojotok czy łupież. Pasma po jego zastosowaniu staną się lśniące i wygładzone. Biorąc pod uwagę jego właściwości łagodzące, bardzo dobrze sprawdzi się przy podrażnieniach, skórze wymagającej (AZS), oraz wykwitach trądzikowych. Również posiadaczki skóry suchej polubią się ze „złotem w płynie”, ponieważ świetnie zadziała na nawilżenie i ograniczy utratę wody ze skóry. Olej lniany może być również pomocny w walce z rozstępami, a zawarta w nim witamina E, zapobiegnie nadmiernemu rozciąganiu się skóry. Kiedy nałożymy odrobinę oleju pod oczy, zniweluje cienie i obrzęki.

Shopping Cart