Olej z czarnuszki na włosy

Olej z czarnuszki na włosy

Jakie problemy z włosami rozwiąże olej z czarnuszki?

Łysienie plackowate to choroba coraz częściej występująca również u osób młodych. Jest oznaką poważnych zaburzeń, objawia się silnym wypadaniem włosów, nawet całych kępek. Olej z czarnuszki jest naturalnym preparatem, którego działanie wspomaga eliminację tego problemu. Dowiedziono również, że olej z czarnuszki wpływa na regenerację włosów, przyspiesza pojawienie się mieszków włosowych, a także odpowiada za pojawienie się nowych włosów — tzw. baby hair. Regularne stosowanie oleju z czarnuszki na włosy, pozwala przedłużyć fazę wzrostu włosa.

Olej z czarnuszki na łysienie

Naturalny olej z czarnuszki to doskonały sposób na łysienie. Jeżeli gubimy dziennie zbyt dużą ilość włosów, to regularnie stosowany olej z czarnuszki na włosy powinien zahamować ten proces. Czarnuszka jest bowiem naturalnym produktem wspierającym porost włosów oraz zapobiegającym  nadmiernemu łysieniu. Włosy mogą wypadać na skutek przebytych stresów, złego odżywiania, czy chorób wewnętrznych. Inne powody znacznej utraty włosów, to: nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy, choroby skóry głowy, takie jak łuszczyca, grzybica, czy zapalenia oraz urazy mechaniczne.

Liczne badania kliniczne potwierdzają, że czarnuszka hamuje rozwój candida albicans, grzybów odpowiedzialnych za choroby skóry głowy, nawet w sposób porównywalny z antybiotykiem. Olej z czarnuszki posiada naturalne składniki, które zapewniają włosom ochronę i wzmocnienie. Dokładnie są to: cynk, żelazo, siarka, wapń, magnez, witaminy z gupy B. Preparat wycisza podrażnioną skórę głowy i łagodzi zapalenia, dbając przy okazji o płaszcz hydrolipidowy, dlatego też zaleca się stosowanie oleju z czarnuszki na łysienie jako wcierkę.

Olej z czarnuszki na siwe włosy

Siwienie włosów często spowodowane jest ich nadmierną ekspozycją na słońce. Powoduje zanik melanocytów, a przy włosach, które już są siwe, ich praca jest upośledzona. Stosowany na włosy olej z czarnuszki, zawiera składniki działające jak dobry filtr ochronny przed promieniowaniem słonecznym. Poza tym zatrzymuje również wilgoć we włosach. Siwienie włosów to proces naturalny, jednak przedwczesne zjawisko pojawiania się siwych pasm, może oznaczać brak witamin z grupy B, siarki, miedzi oraz kwasu foliowego. Wszystkie te składniki zawiera olej z czarnuszki. Potężnie bogactwo kwasów nienasyconych, steroli i olejków lotnych w naturalnym olejku z czarnuszki, hamuje proces siwienia włosów oraz pomaga opóźnić proces ich starzenia.

Olej z czarnuszki na skórę głowy

Olej z czarnuszki na skórę głowy pomaga w zwalczaniu świądu i podrażnienia skalpu. Można regularnie stosować olej do masażu głowy, pomagając skórze uwolnić się od problemów i wzmocnić cebulki.

Olej z czarnuszki na włosy — piękne i odżywione pasma

Olej z czarnuszki na włosy stosowany jest także w celu eliminacji łupieżu. Łuszcząca się skóra głowy i łupież, powoduje nieestetycznie wyglądający efekt wizualny oraz świąd. Regularne stosowanie oleju z czarnuszki na włosy skutecznie eliminuje problem związany z łupieżem. Pomaga również odżywić pasma od cebulek, aż po same końce, ograniczając tym samym ich podatność na łamliwość, a także szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Dzięki olejkowi włosy również wolniej się przetłuszczają. Olej z czarnuszki pomaga zachować odpowiednie pH skóry głowy oraz swobodę wzrostu włosów.

Zastosowanie oleju z czarnuszki na włosy

Jak stosować olej z czarnuszki na włosy, by był maksymalnie skuteczny? Przede wszystkim, by olej z czarnuszki i jego stosowanie przyniosło oczekiwane efekty, musi być stosowany regularnie oraz długotrwale. Jeżeli zależy nam na efekcie zdrowych i lśniących pasm, to efekt będzie zauważalny już po kilku zabiegach. Jeżeli natomiast chodzi o zahamowanie wypadania włosów lub wzrost nowych pasm, należy stosować olejek trochę dłużej. Oto przykładowe sposoby wykorzystania oleju z czarnuszki jako terapię na włosy:

1. Masaż skóry głowy z olejkiem z czarnuszki przynosi do prawdy zachwycające efekty. Olejek ten wpływa bowiem zbawiennie na kondycję włosów, poprawia stan skóry głowy, wzmacnia cebulki i redukuje wypadanie włosów. Masaż z olejkiem, można połączyć z użyciem soku z cytryny. Mieszankę należy pozostawić na skórze głowy na około 15-20 minut, a następnie zmyć przy użyciu delikatnego szamponu.

2. Inny sposób to połączenie oleju z czarnuszki z innymi preparatami, np. z henną w proszku i octem winnym. Preparat należy wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na około godzinę.

3. Dla osób, które nie mają czasu na wcierki, zaleca się stosowanie olejku bezpośrednio na pasma, po myciu włosów. Dzięki takiej błyskawicznej odżywce włosy nabiorą miękkości i aksamitnego blasku.

Częstotliwość używania oleju z czarnuszki na włosy

Żeby osiągnąć oczekiwane efekty — zdrowych, mocnych, gęstych i lśniących włosów, olej z czarnuszki należy stosować wewnętrzne i zewnętrznie przez dłuższy czas. Na włosy olejek trzeba nakładać co najmniej raz w tygodniu. Sam olej z ziaren czarnuszki można wmasować we włosy u nasady i pozostawić na około 30-60 minut. Włosy mogą być owinięte folią, aby wzmocnić działanie oleju. Po wykonanym zabiegu, włosy należy umyć. Można również wetrzeć preparat od nasady aż po same końce. Staną się mocniejsze, miękkie i lśniące.

Olejowanie włosów — olej z czarnuszki na noc

Nocne olejowanie włosów przy użyciu oleju z czarnuszki, pozwala na wzmocnienie ich struktury, odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Na włosy należy nałożyć niewielką ilość oleju, nie zapominając o skórze głowy. Następnie nałożyć na głowę foliowy czepek i pozostawić na całą noc. Rano olejek zmywa się za pomocą zwykłego szamponu. Zabieg należy powtarzać 4 razy w miesiącu.

Shopping Cart