Jak olejować włosy?

Wiele osób chcąc rozpocząć przygodę z taką formą pielęgnacji zastanawia się jak olejować włosy? Co zrobić kiedy odżywki, maski i szampony których używamy nie są dla włosów wystarczające? Olejowanie włosów jest to zabieg, który w naturalny sposób przywraca włosom miękkość, witalność i odżywienie. Olejowanie można wykonać na kilka sposobów: na mokro, na sucho, na podkład, „w rosole” lub na noc.
Olejowanie włosów na mokro – przed nałożeniem oleju należy umyć włosy delikatnym, lekkim szamponem, po zaaplikowaniu oleju zakładamy turban, pozostawiamy na 1-2 godzin, emulgujemy olej odżywką, na końcu zmywamy szamponem.
Olejowanie na sucho – wybrany olej nakładamy na rozczesane suche włosy, w kolejnych etapach postępując analogicznie do poprzedniej metody.
Olejowanie na podkład – przed nałożeniem wybranego oleju wcieramy we włosy podkład, czyli substancje magazynujące wodę, np. żel aloesowy, miód czy woda z cukrem. Pozostawiamy w turbanie na 2h, emulgujemy odżywką i zmywamy.
Olejowanie „w rosole” – wybrany olej wlewamy do miski z ciepłą wodą, zanurzamy włosy omijając nasadę głowy, po odsączeniu zostawiamy w turbanie na godzinę, emulgujemy i zmywamy.
Olejowanie włosów na noc – wybieramy dowolną z wyżej wymienionych metod olejowania, z tą różnicą, że włosy pozostawiamy w turbanie na całą noc.

Jak zacząć olejowanie włosów? Co powinniśmy wiedzieć przez rozpoczęciem olejowania?

Przed rozpoczęciem olejowania włosów należy dowiedzieć się jakiego rodzaju porowatości są nasze włosy. Porowatość oznacza stopień odchylenia łusek od kory włosa. Występują 3 rodzaje porowatości: niskoporowate (łuski domknięte, przylegają do kory), średnioporowate (łuski lekko odchylone) i wysokoporowate (łuski mocno odchylone).

Jak działa naturalny olej na włosy?

Olej naturalny ma zbawienne działanie na nasze włosy. Zawierają składniki, witaminy i kwasy omega, które sprawiają, że włosy stają się nawilżone, wzmocnione, zregenerowane. W dużym stopniu zmniejszają wypadanie i rozdwajanie się końcówek. Działają jako ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i zmniejszają podatność na uszkodzenia mechaniczne. Z racji przeciwzapalnych właściwości są wsparciem w walce z łupieżem, stanami zapalnymi skóry głowy oraz ograniczają wydzielanie sebum.

Shopping Cart